OFF-TOPIC

Śledzenie kilku seriali na bieżąco wymaga czasu i jest nielada wyzwaniem. Niestety z amerykańskimi serialami nie jest jak z „Klanem”, czy „M jak Miłość” – regularnie o tej samej porze zasiadasz z kawą przed telewizorem nie martwiąc się już o nic. W odróżnieniu od „Mody na sukces” w przypadku seriali typu LOST, House, czy HIMYM bardzo często mamy do czynienia z trudno wytłumaczalnymi przerwami w emisji (ktoś strajkuje albo np. jest jakieś święto). Poza tym większość seriali leci tylko przez pewną część roku. Łatwo po półrocznej przerwie o nich zapomnieć.

W efekcie poświęcamy czas na sprawdzanie czy wyszedł już nowy odcinek, zamiast spędzać go na oglądaniu. Ten wpis jest poświęcony temu jak efektywnie pozyskiwać informacje o tym, kiedy najnowszy odcinek serialu jest puszczany w telewizji w USA. Oczywiście nie będę pisał, co z tą informacją należy zrobić;).

Z pomocą przychodzi nam serwis-kalendarz dostarczony przez firmę PoGDesign, który znajdziesz tutaj. Jeżeli szukasz miejsca, gdzie łatwo dowiesz się co ciekawego wyszło w tym tygodniu, strona główna Ci wystarczy. Aby spersonalizować kalendarz musisz już założyć darmowe konto. Po rejestracji i zalogowaniu się do serwisu klikasz w link znajdujący się na samej górze strony o nazwie Add Shows to Your Filter. Wybierasz seriale, które chcesz śledzić i klikasz w Save Filter.

To mój kalendarz seriali (esteci mogą zmienić jego design w zaawansowanych opcjach), którymi jestem zainteresowany. Zachęcam do dodania tej strony do swoich ulubionych. Koniec przekopywania się przez strony typu TV.com, czy epguide.com. W zagięgu ręki masz swój serialowy rozkład jazdy.

Dla jeszcze bardziej wymagających serialomaniaków i przy okazji szczęśliwych posiadaczy konta w Google jest jeszcze możliwość otrzymywania notyfikacji przez SMS. Musisz pobrać spersonalizowany plik iCal (przyda się również np. do eksportowania danych do kalendarza na Twoim komputerze), który znajduje się pod linkiem Download iCal File (znajduje się w górnym pasku).

Następnie importuj kalendarz do Google Calendara. Kliknij Add, potem Import Calendar i wybierz z dysku zapisany wcześniej plik z kalendarzem. W ustawieniach Google Calendar dodaj swój numer telefonu i ustaw wysyłanie SMS’owych powiadomień (smsy są darmowe, płaci Google;).

Niestety jak sami się domyślacie, SMSy przychodzą głównie w nocy. Mi to nie przeszkadza, bo mam mocny sen, ale Ci, którzy się łatwo budzą niech lepiej wyłączą dźwięk na noc;).